The ad Parator ST 18-20 dump trailer for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/32
Brand:
Parator
Model:
ST 18-20
Type:
dump trailer
Year of manufacture:
2005
First registration:
2005-06-23
Load capacity:
56920 lb
Net weight:
22440 lb
Gross weight:
79370 lb
Location:
Sweden Karlstad
Placed on:
more than 1 month
Seller stock ID:
2045164
Auction:
1
Ending date:
2024-07-11 12:19
Description
Overall dimensions:
length - 48.56 ft, width - 8.53 ft
Truck body
Body dimensions:
length - 41.24 ft
Axles
Number of axles:
4
Tyre size:
265/70 R19.5
Additional equipment
ASR:
Condition
Condition:
used
Observera!
Reparationsobjekt, kan ha fler fel än vi känner till / Needs to be repaired/mendedKända fel:Saknas täckningsrulle
Diverse rostangrepp och skador
Bromsar sitter fast
Rost, repor, bulor och skav finns
Belysning i okänt skickReparationer och åtgärder:Inga kända reparationer har genomförtsService:Information saknas
Dragkrok: ögla
Däckdimension Axel 1: 265/70R 19.5
Däckdimension Axel 2: 265/70R19.5
Däckdimension Axel 3: 265/70R19.5
Däckdimension Axel 4: 265/70R19.5
Fordonsstatus: Avställd, fordonsskatt tillkommer vid påställning
Körförbud: Ja, 2013-06-01
Senaste godkända besiktning: 20120508
Besiktigad till och med: 20130531
Årsskatt: 14305 kr
Fordonskategori EU: O4
Släpvikt (kg): Totalvikt 36 000 kg
Lastutrymmets längd: 12570 mm
Kopplingsavstånd: 13430 mm
bruttovikt: 10180 / 25820
Registrerad hos Transportstyrelsen
Tippfunktion
Sidotipp
Lämmar Öppningsbar sida
Året runt-däck (Godkända för vinterbruk)