The ad Scania R450 refrigerated truck for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/100
Brand:
Scania
Model:
R450
Type:
refrigerated truck
Year of manufacture:
2017
First registration:
2017-03-06
Load capacity:
28,330 lb
Gross weight:
154,300 lb
Location:
Sweden Karlstad6609 km from you
Placed on:
Sep 2, 2024
Seller stock ID:
2117888
Auction:
1
Ending date:
2024-09-09 11:35
Description
Overall dimensions:
32.66 ft × 8.53 ft × 14.73 ft
Engine
Power:
450 HP (331 kW)
Fuel:
diesel
Euro:
Euro 6
Gearbox
Type:
manual
Brakes
ABS:
Cabin
Air conditioner:
Cruise control:
Electrically operated mirrors:
Central lock:
Condition
Condition:
used
Skav och skavanker förekommer exteriört, interiört och i lastutrymmet
Ytrost och mindre bucklor förekommer
Spricka i plastchassi förekommer, se bild: 110, 111, 113
Spricka i stänkskärm förekommer
Svetslagning insteg till hytt förekommer, se bild: 114
Underkörningsskydd skadat vänster bak, Se bild: 115
Instegshandtag glapparService:Se kommentar om serviceKommentar om service:Säljaren har regelbundet lämnat objektet på märkesverkstad för service och reparation, där finns detta dokumenterat.
Km-ställning: 789897 enligt avläst mätare (kommer att förändras under auktionstiden)
Dragkrok: Bygel
Ant. passagerare: 1
Antal nycklar: 1st
Däckdimension Axel 1: 385/65R22.5
Däckdimension Axel 2: 315/80R22.5
Däckdimension Axel 3: 385/65R22.5
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20240430
Besiktigad till och med: 20250430
Årsskatt: 500 kr
Årskatt betald t o m: 20250630
Vägavgift (kr/år): 14479
Vägavgift betald tom: 20250731
Fordonskategori EU: N3
Lastutrymmets bredd (mm): Cirka 2500
Lastutrymmets höjd (mm): Cirka 3100
Max släpvagnsvikt: 44000 kg
Lastutrymmets längd: 7350 mm
hjulbas: 4700 / 1350 / 0
Registrerad hos Transportstyrelsen
Året runt-däck (Godkända för vinterbruk)
Elhissar
Digital färdskrivare
Bakgavellyft
Styrbar axel Axel nr 3
Sovhytt
Dieselvärmare
Taklucka
VBG-koppling
Kylskåp
Kaffebryggare
Komfortstol
Multiratt
Fjärrlåsning
Extraljus 5st lampor på båge fram
Luft / luft
Kylaggregat
Lyftbar Axel 3